O nas

Rio Grappling Club

to akademia, w której uczymy Brazylijskiego Jiu-Jitsu

Naszą misją jest zapewnienie bezpiecznego i przyjaznego środowiska, w którym każda osoba może trenować i uczyć się sztuk walki, w luźny i wesoły sposób poprawić swoją formę w towarzystwie przyjaznych ludzi, jednocześnie rozwinąć koncentracje, pewność siebie i wytrwałość.

Skupiamy się zarówno na aspektach rekreacyjnych jak i wyczynowych sportów, które uczymy. Pragniemy rozwijać nasz klub bez nadmiernej pogoni za doskonałością, jednak tak by stać się jedną z najlepszych akademii Brazylijskiego Jiu-Jiustu i MMA.

Klub został założony w 2003 roku przez Roberto Atalla, trzykrotnego mistrza świata BJJ, który uczył się walki od sławnej rodziny Gracie w Rio de Janeiro. Rio Grappling Club obecnie zrzesza ponad 70 szkół  w Europie, Afryce , Ameryce Północnej i Południowej.

W Polsce sieć naszych szkół stale się powiększa. Obecnie można nas odnaleźć w około 15 miastach. Lista

Nasze mottoBJJ bez granic. W naszym rozumieniu, nasza sztuka walki może być praktykowane przez ludzi ze wszystkich środowisk, niezależnie od wieku, płci, pochodzenia etnicznego lub zamieszkania.

Jednak BJJ nie jest dla każdego. Potrzeba odwagi i wytrwałości, aby regularnie trenować i mnóstwo ludzi rezygnuje w pierwszym roku ćwiczenia. Dlatego nie popieramy programów nauczania, które ukrywają rzeczywistość przed studentami.

Rio Grappling Club to globalna organizacja sportowa zobowiązana jedynie do rozwoju sztuk walki, bez zaangażowania w religie czy politykę.
Sporty Walki łączą ludzi i promoują równość między nimi.