Bez kategorii, Newsy

II BJJ Meeting Wrocław

Szanowni Koledzy:

Ponownie mamy przyjemność zaprosić Was na II BJJ Meeting w RGC Wrocław.

Zawody odbędą się na naszej sali (ul. Dmowskiego 15) w sobotę, 17 Pazdziernika.
Nie są to zawody w dosłownym tego słowa znaczeniu, lecz w formie meetingu. W zamyśle ma on pomóc nam przygotować się lepiej do większych turniejów.

>>>DOJAZD<<<

Spotkanie będzie miało charakter półotwarty, tj. dla zawodników z klubów zaproszonych, oraz zrzeszonych w RGC.

Kluby zainteresowane uczestnictwem zobowiązane są do poinformowania nas o liczbie zawodników, jaką mają zamiar wystawić. W przypadku liczby zgłoszeń ponad limit, przy ustalaniu listy uczestników pierwszeństwo będą miały kluby zlokalizowane w pobliżu nas oraz te, prowadzone przez znanych nam trenerów.

Z uwagi na mały rozmiar przestrzeni przeznaczonej dla widzów na naszej sali, prosimy o nie przyjeżdżanie wyłącznie w charakterze kibica.

W konsekwencji ustanowienia limitu zgłoszeń, uczestnicy współzawodniczyć będą tylko w kilku kategoriach. Miejcie proszę na uwadze, iż w zamyśle zawody te służyć mają przede wszystkim zdobyciu doświadczenia przez nowych zawodników.

Rozpiska zawodów:

Sobota 17 października 2009

11:00 Rozpoczęcie zawodów; ważenie zawodników (białe pasy).

12:00 Start kategorii białych pasów; ważenie zawodników (niebieskie pasy).

15:00 Start kategorii niebieskich pasów.

17:00 Start kategorie kobiet i Seniorów.

19:00 Rozdanie medali; zakończenie zawodów.

Zawodnicy, którzy nie stawią się na ważenie, lub których waga nie zmieści się w wyznaczonym dla kategorii przedziale, zostaną zdyskwalifikowani. Maksymalna tolerancja wynosi 0,3kg. Ważenie odbywać się będzie bez gi!

Kategorie:

Białe pasy> -66k, -73k, -81k, -90k, +90k

Niebieskie pasy> -66kg, -73kg, -81kg, -90kg, +90kg

Seniorzy (białe i niebieskie pasy)> -73kg, +73kg

Kobiety (białe i niebieskie pasy)> -73kg

Początkujący są mile widziani, natomiast z uwagi na bezpieczeństwo zawodów sugerujemy, aby mieli za sobą minimum 3 mies. regularnych treningów BJJ. Ponadto, w celu dopuszczenia do zawodów każdy uczestnik zobowiązany będzie podpisać odpowiednie oswiadczenie.

Nagrody: medale dla zdobywców miejsc 1-3.

Sposób składania zgłoszeń: zgłoszenie należy wysłać do dnia 12 października na adres bjjwroclaw@gmail.com. Powinno ono zawierać nazwę klubu oraz przewidywaną liczbę chętnych do uczestnictwa.

W przypadku akceptacji przez nas zgłoszenia, należy do 15 maja na ten sam adres przesłać szczegółową listę uczestników (zawierającą imiona, nazwiska, stopnie oraz kategorie wagowe zawodników).

Ostateczny termin zgłoszeń: zgłoszenia przysłane po 12 października nie będą rozpatrywane. Termin ten może ulec przesunięciu wstecz, w przypadku osiągnięcia wcześniej limitu 120 uczestników.

Żadne zmiany nie będą mogły być dokonywane w dniu zawodów.

Wpisowe: 40 PLN (gotówka).
Płatności należy dokonać przed ważeniem.
Zasady: Oficjalne zasady BJJ, bez naliczania przewag.

W czasie trwania zawodów ściśle egzekwowane będą zasady fair play i dyscyplina. Wstęp na matę dozwolony będzie wyłącznie dla personelu zw. z organizacją zawodów, oraz zawodników wywołanych do walki.

Limity czasowe walk: 6 min.

Turniej toczyć się będzie systemem pucharowym. Miejsce 3 zdobędzie zawodnik, który w półfinale przegra ze zwycięzcą kategorii.

Zastosowanie dozwolonej techniki kończącej decyduje o zwycięstwie zawodnika. Ponadto o wyniku walki przesądzać będą: ewentualna dyskwalifikacja, utrata przytomności przez przeciwnika (na skutek zastosowania dozwolonej techniki, jak duszenie, czy rzut) punkty, lub aktywność.

Techniki dozwolone dla wszystkich kategorii: rzuty/sprowadzenia, trzymania, przetoczenia, przejścia gardy.

Techniki kończące: dźwignie na bark; dźwignie na łokieć; duszenia; dźwignie na staw skokowy; dźwignie na nadgarstek.

Techniki NIEDOZWOLONE:

Dźwignie na kark, chwyty za palce, dźwignie skrętowe na stopę, klucze na stopę, dźwignie na kolano, dźwignie uciskowe na biceps i łydki.